DEN ZEMĚ
Stránky věnované Dni Země v Rudné u Prahy
Země v pravých barvách
 

 Den Země Rudná, 18. - 20. dubna 2008           Fotogalerie,  Den Země 2007
CO JE DEN ZEMĚ?
CO JE DEN ZEMĚ?
   
 Hledáme sponzory nejen na Den Země, ale i na podporu celoroční  práce  
 s dětmi. Dopis ke stažení zde
.
 
 Budeme rádi za každého dobrovolníka na stanoviště k hrám pro děti.
 Letáček ke Dni Země si můžete stáhnout zde.

Sponzoři Dne Země
 
 
ppm europe a.s.
Jindřich Ullrich www.ppm.cz
 GEO MAGAZÍN
Objevovat
a chápat svět

 
Zajímavosti
z celého světa


   
Luštitelský časopis pro děti
 
 Časopis milovníků zvířat

   Mateřídouška
časopis pro děti

Zeměpisný
a cestopisný měsíčník
 
 Město
Rudná
 Hračky
Brendík
Rudná
 
Komerční banka a.s.

pobočka Rudná

  Zverimex  ROBIMAUS  Rudná

ZO ČSOP Žlutý květ za podpory města Rudná pořádá 2. ročník

Oslavy Dne Země - Rudná
 
Sobota 19. dubna 2008, areál základní školy
 
13.00 - 18.00
 
Vstupné dobrovolné a možnosti utrácení jisté
 
HRY A SOUTĚŽE PRO DĚTI
INDIÁNI, TEE PEE
KLUB STOLNÍCH HER
DEBRUJÁŘI
KERAMIKA,
MALOVÁNÍ
MALÁ FOTO VÝSTAVA
ZOO KOUTEK A PORADNA
ŘEMESLA
OBČERSTVENÍ
14.00
DIVADÝLKO KUBA - "PASÁČEK VEPŘŮ"

15.30
       SOKOLNICKÝ PROGRAM
               DRAVCI A SOVY

17.00
DIVADLO TRAKAŘ - "KOCOURKOV"
Na děti čeká přes deset soutěžních stanovišť a pro každého odměna. Můžete těšit na dětské Debrujáře z Prahy (www.debrujar.cz), kteří vám předvedou fyzikální pokusy bez moderních pomůcek a herní hříčky, těšit se můžete na téměř skutečné indiány se vším, co k nim patří, tj. dobové oblečení, hračky, vybavení, hudební nástroje a samozřejmě nemůže chybět indiánský stan tee pee. K shlédnutí budou i nějaká ta zvířátka, včetně těch školních a můžete se s odborníky poradit o chovu svých domácích miláčků. Dále si budete moci užít zábavu, a kdo nezná, vyzkoušet stolní, neboli deskové hry. Od zábavných po logické, pro malé děti až po hry pro dospělé. Budete si moci také vyzkoušet udělat ruční papír, opět nás čeká malování na keramiku. Pro potěchu oka bude k shlédnutí výstavka fotografií přírody.

Od 14 hodin začíná první divadelní scéna v podání plzeňského divadla Kuba. Na programu bude představení Pasáček vepřů. Dvě známé pohádky H.Ch. Andersena - Pasáček vepřů a Princezna na hrášku oba vypravěči rozehrají za pomoci sošných loutek, různých rekvizit a dokonce "kouzel" příběh plný poezie a jemného vtipu, ale i jadrnějšího českého humoru.

Další velkou atrakcí bude téměř hodinový program s dravci a sovami Společnosti ochrany dravců a sov – MERLIN, který začíná v 15:30. O svém programu píší: „V průběhu programu Vám ukážeme postup při vypouštění dravce zpět do přírody, takže naše svěřence předvedeme nejen v letu, ale také při ukázce lovu. Snažíme se, aby byl náš program co nejvíce kontaktní a proto téměř všichni dravci a sovy létají přímo nad lidmi anebo v jejich těsné blízkosti. Během programu si naši malí i velcí návštěvníci mohou osobně vyzkoušet sokolnický výcvik.“

Po sokolnících následuje další divadelní představení v podání pražského Divadla Trakař, které začíná v 17:00. Ti sehrají Kocourkov. Tedy, takovou klaunérii o městě, kde dělají vše naopak. A dokonce přijede na návštěvu kníže pán Hašašíra!

Samozřejmostí bude možnost nákupu občerstvení (bagety, koláče, sušenky, nápoje…). 

Pátek 18. dubna                Karel Wolf
 
ČÍNSKÝ YUNNAN A DO TIBETU NAČERNO


Cestopisné promítání - příroda, hory, lidé - ZŠ Rudná, 19:30
 

Představí se Vám světoběžník Karel Wolf se svou cestopisnou projekcí: "Čína je pro každého cestovatele obtížná. V prvních městech provincie Yunnan jsme se setkali s klasickou arogancí
a nezájmem, a tak jsme se odebrali do málo navštěvovaného údolí řeky Salweeny (Nu Jiang). Údolí je součástí velkého geografického celku Tři souběžné řeky, který patří na seznam Unesco. Nu Jiang se vyskytuje v blízkosti hranice s Barmou, kde žije mnoho původních obyvatel horských kmenů. Je zde stále zvykem nosit tradiční krojové oblečení nejen během svátků, ale i při práci na polích. Naše cesta pokračovala proti proudu Salweeny a během třídenního pochodu jsme se dostali načerno do Tibetu. Následně jsme však museli na příkaz čínských četníků opustit Tibet a vrátit se do Yunnanu, kde na nás čekala krásná historická města Lijiang (Unesco) a Dali."
 
Více informací na www.setkanicestovatelu.cz.


Neděle 20. dubna - VÝLET DO PŘÍRODY

Cíl: TRAMPSKÁ OSADA ÚDOLÍ ODDECHU

SRAZ: 10:30 ÚHONICE U KOSTELA  (mapa)   
SRAZ: 12:30 LOUKA CHRBINY U KALOUSOVA MLÝNA (U VÝJEZDU Z LESA POD ÚHONICKÝMI RYBNÍKY), VARIANTA I PRO DĚTI. MAXIMÁLNĚ 8 KM
(PŘÍP. + 3 KM Z ÚHONIC). PRO DĚTI HRY. MOŽNOST OPÉKÁNÍ BUŘTÍKŮ. PŘI CESTĚ OBČERSTVENÍ NA MLEJNĚ.


Nekoná se v případě deštivého počasí.

Uděláme si výlet, jehož cílem je stará trampská osada Údolí oddechu, která dodnes žije sportem
a potlachy.  Pro turisty chtivé zájemce je sraz již v 10:30 u kostela v Úhonicích (druhá vesnice za Rudnou směrem na Kladno). Z Rudné Dušník jede autobus č 307 do Úhonic v 10:18. Od kostela
se vydáme 3 km lesem na místo hlavního srazu, který je vhodný i pro děti.


Další sraz je ve 12:30 na louce na místě zvaném Chrbiny (u Kalousova mlýna), kam se dostanete, když pojedete autem z Úhonic dolů kolem rybníčků směrem na Nenačovice a Chrustenice. Po serpentinách vyjedete z lesa na otevřené prostranství a tam bude sraz. Žádná veřejná doprava v této oblasti nejezdí, auta je možno nechat na kraji louky.

Pak půjdeme kolem potoka Kačák (na mapě jako Loděnice) směrem na Rejnok a Podkozí. Po cestě je stylová hospůdka Na Mlejně a v cíli si mohou zájemci opéct buřtíky. Sejdou-li se děti, cestou si zahrajeme hry. Od druhého srazu je délka celého okruhu 8 km, ale je samozřejmě možné si udělat individuální program.

  Máte-li dotaz nebo vzkaz, klikněte sem nebo pošlete webmail. Hlavní strana Žlutého květu.
 
                                                                 Ze Dne Země 2007
 
Malování na keramiku Pavučina
Divadlo Exscelsior Malování na keramiku
Slalom s míčem Hra Carcassone
Lanová dráha ZOO koutek a poradna