Žlutý květ - tábory, výpravy, akce ...
  Zpět na tábory  Titulní strana 
               
Stanový tábor v Kačlehách

Kdo má rád táborový pobyt v přírodě, bude na tábořišti u Kačležského rybníka v jižních Čechách nadšen. Místo má jedinečnou, úžasnou atmosféru… Pravý opak rušného města.

PřírodaStanový tábor Kačlehy
 

Z přírodního hlediska se jedná o unikátní místo. Když jsme začali do Kačleh před mnoha lety jezdit, říkal jsem si, že je to tam jako v pralese. Zaposloucháte-li se do zpěvů ptáků, občas to prales připomíná. A není divu. Místo obývá náš jediný ptačí zástupce tropické fauny - žluva hajní. Flétnovitý zpěv žluvy ve zpěvu ostatních ptáčků skutečně navozuje atmosféru pralesa:
 
Kačležský rybník je přírodní rezervací. Na obrovském rybníku (ovál s poloostrovem, v nejdelší části má cca 3 km) můžete běžně sledovat vzácné ptáky: potápky roháče, volavky bílé, orly mořské, poláky chocholačka a další. Během pobytu na táborech jsme objevili také rosničky a v lese orchideje. Příroda ve velkém měřítku, tak bychom mohli nazvat Českou Kanadu. "Nekonečné" lesy a louky...
 
Tábořiště

Stanový tábor Kačlehy Tábořiště je umístěno v nádherné přírodě bez viditelné civilizace mezi lesy a loukami, v těsné blízkosti Kačležského rybníka. Rybník nabízí výtečné koupání na písčité pláži. Nachází se na veliké louce, na které jsou postavené podsadové stany (dvě lůžka), dřevěný srub sloužící jako kuchyň, technické a personální zázemí a umývárna. Na srub navazuje zastřešená jídelna s dřevěnými stoly a lavicemi.

K mytí máme vedle srubu udělanou sprchu s teplou vodou. WC tvoří vyvážecí kadibudky (u nich je samozřejmě tekoucí voda na mytí rukou). Na louce je také táborový oheň a velký prostor pro dvě, tři hřiště (ideální také na míčové hry) a indiánský stan tee pee. Pitná voda je hradeckými hygieniky přísně hlídaná. Přečkali jsme zde bez újmy veškeré přírodní deštivé pohromy – na tábořišti nejsou pro svou polohu záplavy možné. Tábořiště není v našem vlastnictví, jen si ho pronajímáme.

Něco navíc
Stanový tábor Kačlehy
Oproti běžnému táborovému vybavení disponujeme kvalitními hvězdářskými dalekohledy. Když počasí a program dovolí, pozorujeme noční oblohu nebo ve dne sluneční skvrny.
Na polední klid – osobní volno máme k dispozici mj. spousty deskových (stolních) her.
Indiánský stan tee-pee – využíváme jednak k běžnému táborovému programu, ale i k „bonusovému“ přespávání
dětí (spaní obvykle po oddílech, kolem ohniště - který se ve stanu dělá - při kytaře a zpěvu).
                          
  
Fotogalerie: 2015, 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 ... Do Kačleh jezdíme od roku 2002
Stanový tábor Kačlehy
Stanový tábor Kačlehy
Stanový tábor Kačlehy

Stanový tábor Kačlehy
Stanový tábor Kačlehy