DEN ZEMĚ
Stránky věnované Dni Země v Rudné u Prahy
Země v pravých barvách
   
 Fotogalerie
2007, 2008, 2009, 2010,
2011, 2012, 2013, 2014, 2015
 Archivní stránky 2007, 2008, 2009
, 2010,
2011, 2012, 2013, 2014


MOP Žlutý květ za podpory města Rudná pořádá 9. ročník       Letáček ke stažení
 
Den Země Rudná - 25. dubna 2015
CO JE DEN ZEMĚ?
Co je Den Země?

Příjemné odpoledne na Dni Země
 
Den Země Rudná 2015Po deváté se v Rudné uskutečnilo kulturní odpoledne k mezinárodnímu Dni Země. Počasí nám přálo a naprostá většina aktivit se tak uskutečnila venku. Děti si u vchodu vyzvedly soutěžní karty a mohly se zabavit celé odpoledne na 18 stanovištích. Například se vozit v zednickém kolečku, zatloukat hřebíky, zkusit si chodit v ploutvích nebo lyžích, prolézat tunelem či vydržet co nejdéle zavěšeni kolem kmene stromu. Některé aktivity – třeba u zvířátek nebo mikroskopů – si mohli vyzkoušet i rodiče. A stanoviště „Dráha rodičů“, tedy překážková dráha se zavázanýma očima byla určena především pro dospělé.

Jednalo se o soutěžní stanoviště, ale děti i dospělí se mohli na některých stanovištích něco zajímavého také dozvědět. U hvězdářů se pozorovalo dalekohledy – pokud se mezi oblačností ukázalo Slunce a povídalo o vesmírných objektech. U stánku s recyklovaným odpadem si mohl každý vyzkoušet, kam která surovina patří.  U tajemných pytlíků bylo možno odhadnout, co který plátěný sáček skrývá za přírodninu. Po letech jsme udělali změnu – místo indiánů byla k vidění ukázka asijské kultury a umění, včetně mongolského stanu.
 
Den Země Rudná 2015
První akcí na pódiu bylo představení Tři pohádky s písničkou v podání divadla Pohádka. Příběh o dvou chroustech, O zmrzlém králi, kterému byla stále zima a nikdo mu nedokázal pomoci a pohádka O pyšném poštovském panáčkovi, se spoustou známých písniček. Dalším představením bylo vtipné vystoupení kouzelníka, Pana Kravaty, které mělo veliký úspěch. Pan Kravata děti na pódiu aktivně zapojoval do svých kouzel a triků. Další představení nám předvedli psi a jejich majitelé z kynologického klubu Drahelčice. Viděli jsme trochu „cirkusového“ umění nebo ukázku dopadení pachatele.

Den Země Rudná 2015Každý si na Dni Země mohl vyzkoušet malování na keramiku, klasické malování, zdobení perníčků nebo výrobu šperku z drátu. Nebo si zahrát stolní hry. Děti se také vyřádily na trampolíně. Velký zájem byl o malování na obličej, malířky se celé odpoledne nezastavily.

Večer, po odpolední akci v areálu základní školy Rudná, proběhlo cestopisné promítání o Islandu. Manželé Podrazsští z Chýně navštívili tento ostrov nedotčené přírodní krásy, zemi ledovců, sopek, gejzírů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých hor a lávových pustin již čtyřikrát. Podívali jsme se i na dva krátké filmy z expedic, z toho jeden o polárních zářích.

Příjemné sobotní dubnové odpoledne zde strávilo téměř 500 účastníků a mnoho dobrovolníků, bez kterých by akce nebyla možná. Jim patří velké díky!

Fotogalerie

Den Země Rudná 2015
 Internetové stránky účinkujících

  Máte-li dotaz, pošlete webmail. Hlavní strana Žlutého květu.