Nezávislé ověření referencí                                         

 
  Titulní strana  /  Tábory

Jde o metodu, kdy si nový rodič, který chce poslat dítě na náš tábor, může nezávisle na pořadateli a vedoucích zjistit reference.

Metoda je jednoduchá. Nový rodič zavolá organizátorovi tábora a ten dá telefonický nebo emailový kontakt na rodiče nebo více rodičů, jejichž děti na naše tábory jezdí. Rodič pak zkontaktuje druhého a mohou si o táboře popovídat. Tato metoda vyžaduje pouze souhlas “našeho“ rodiče s poskytnutím kontaktů.

Je třeba si ale uvědomit, že děti mají svůj svět a vyprávění zážitků převádějí do vlastního dětského světa. Proto se občas stává, že vyprávění dětí a výsledek konkrétní situace je zcela jiný, než byla realita. Jeden klasický příklad: jedno dítě u jídla řekne “fuj to nejím“ a někteří se obvykle přidají. To ale neznamená, že jídlo na táboře bylo špatné. Proto, pokud jsou nejasnosti, doporučuji je ověřit z více zdrojů.

Mou prioritou je a vždy bude důvěra mezi námi a rodiči a individuální přístup k dětem. Každé dítě má jiné fyzické a psychické potřeby a toto hledisko je mnohdy třeba v kolektivu dětí, i přes svou složitost zohlednit. Z tohoto důvodu děláme tábory malé, kde je cca 20 - 40 dětí. Tyto počty totiž dělají tábor jednu velkou partu, kde se dají tyto principy uplatnit.

Ke stažení                           Zbyšek Prágr, hlavní organizátor táborů