Žlutý květ - tábory, výpravy, akce ...

Aktualizace 10.4.21  /  Titulní strana  Tábory  /  Výpravy


Výpravy pro děti všeobecně
 
Výpravy jsou určeny pro všechny děti – nové, táborové, oddílové. Naše akce jsou otevřeny všem zájemcům od 4 let (není-li uvedeno jinak) kdykoliv během roku. 

Pro mnohé děti, které jsou poprvé přihlášeny na naše tábory, je lepší se před táborem poznat s vedoucími, dětmi a v kolektivu dětí se otrkat. Pokud dítě ještě nikde nebylo přes noc mimo domov, je víkendová výprava ideální příležitostí zjistit, jak bude bez rodičů v partě dětí na reagovat.

Pořádáme výpravy jednodenní (především v zimních měsících) a víkendové
(od brzkého jara do podzimu). Výpravy jsou 1 – 2x za měsíc.


Víkendové výpravy
 
Víkendové výpravy patří k nejkrásnějším akcím mimo dětských táborů. Většinou se konají u Prahy v Řevnicích nebo v Srbsku v Českém krasu. Každé místo má své osobité specifikum, podle kterého vymýšlíme program. CHKO Český kras je zajímavý vápencovými skalami, jeskyněmi, obrovskými loukami a oblíbeným pískovcovým lomem.  Řevnice jsou rovinatější, s hřišti, obrovskou loukou a nedalekým brdským lesem.
 
Program – každá výprava má vždy celovíkendové téma, podobně, jako je na táboře celotáborová hra. Témata jsou podle knih, filmů nebo vymyšlená. 

Celý víkend se hrají hry, soutěže, ale i jiné aktivity na dané téma (někdy je to kreslení, výtvarné práce, dramatika...). Děti mají program od příjezdu do odjezdu, volno mají jen po obědě a chvíli po večeři. Při deštivém počasí je v objektech dostatek prostoru na hraní uvnitř. Sobotní večery míváme táboráky, opékáme buřtíky (někdy také hady z těsta), které dětem dáváme s velkým množstvím zeleniny (většina dětí zeleninu jí!). Když je na výpravě vedoucí-kytarista, u táboráku se hraje a zpívá.
 
Dopravu na výpravu si zajišťují rodiče sami (vzhledem k blízkosti Prahy, Rudné...). Doprava po vlastní ose má výhodu, že se s věcmi pro děti nemusíte příliš omezovat. Pokud někdo nemá odvoz, je možné po domluvě zařídit.
 
Začínáme obvykle v pátek v 18:00 a končíme v neděli ve 14:00 hodin.
 
Cena
za víkendovou akci se pohybuje kolem 890 Kč. V ceně je program, ubytování (pronájem objektu, příp. topení), strava (v sobotu 6x denně), odměny, diplomy
(diplomy se tisknou na každou akci originální, nikdy už nejsou stejné), materiál na hry (případně výtvarné práce) a jízdné pro vedoucí.

Fotografie z výprav: Tenkrát na západě, Koupili jsme zoo, E.T. - Mimozemšťan, Rango ... a další jsou ve fotogalerii.

Jednodenní výpravy
 
Většinou na ně jezdí děti z oddílu v Rudné, občas se někdo přidá z Prahy. Pokud na
akci jedeme do Prahy, mohou se přidat pražské děti. Pak si místo srazu a předání
domluvíme s rodiči individuálně někde na trase.


Podrobné informace ke každé výpravě jsou cca 14 dní před akcí na stránce "výpravy."
Na jakoukoliv výpravu je třeba se předem přihlásit.
Výpravy v Železné (do r. 2014):
  

Objekt v zahradě
  

Opékáme buřtíky

 
Hry v zahradě
 

Hry v lese